Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaKayıt OlLatest imagesGiriş yap

53 Yılda Türkçe'nin Değişimi...

3 posters
YazarMesaj
Brute
LvL 2
LvL 2
Brute

53 Yılda Türkçe'nin Değişimi... Empty
MesajKonu: 53 Yılda Türkçe'nin Değişimi...   53 Yılda Türkçe'nin Değişimi... EmptyPtsi Şub. 04, 2008 9:11 pm

Yıl: 1965
"Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım.. Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim. Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı.. Üstümü başımı toparladım, kendinden emin bir sesle 'akşam-ı şerifleriniz hayrolsun' dedim.."

Yıl: 1975
"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Ne yapacağıma karar veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum,
yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'iyi akşamlar' dedim.."

Yıl: 1985
"Karşıma âniden çıkınca fevkalâde şaşırdım.. Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Amma ve lâkin kısa bir süre sonra
kendime gelir gibi oldum, nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'hayırlı akşamlar' dedim.."

Yıl: 1995
"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Fenâ hâlde kal geldi yâni.. Ama bu iş bizi bozar dedim. Baktım o da bana bakıyor, bu iş tamamdır dedim..
Manitayı tavlamak için doğruldum, artistik bir sesle 'selâm' dedim.."

Yıl: 2008
"Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni.. Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fenâ göçeriz dedim, enjoy durumları yâni.. Ama concon muyum ki ben,
baktım ki o da bana kesik.. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin.. 'Hav ar yu yavrum?'"

Yıl: 2026
"Ven ay vaz si hör, ben çok yâni öyle işte birden.. Off, ay dont nov âbi yaa.. Ama o da bana öyle baktı, if so âşık len bu manita.. 'Heeey beybi..'"
DiNo
Süper Moderatör
Süper Moderatör
DiNo

MesajKonu: Geri: 53 Yılda Türkçe'nin Değişimi...   53 Yılda Türkçe'nin Değişimi... EmptyPtsi Şub. 04, 2008 9:47 pm

Yıl: 2026
"Ven ay vaz si hör, ben çok yâni öyle işte birden.. Off, ay dont nov âbi yaa.. Ama o da bana öyle baktı, if so âşık len bu manita.. 'Heeey beybi..'"
lol!
hahahah koptum
Darkstar
LvL 2
LvL 2
Darkstar

MesajKonu: Geri: 53 Yılda Türkçe'nin Değişimi...   53 Yılda Türkçe'nin Değişimi... EmptyPtsi Şub. 04, 2008 10:53 pm

LoL bu Türkçe'nin gidişatı gerçekten hiç iyi diil biz de yapıyoruz aslında "ya" yerine "yha" yazanlara özellikle uyuz oluyorum benim kuzen de aynı şekilde yazıyo neden öyle yazdığını sordum "moda" dedi Evil or Very Mad
DiNo
Süper Moderatör
Süper Moderatör
DiNo

MesajKonu: Geri: 53 Yılda Türkçe'nin Değişimi...   53 Yılda Türkçe'nin Değişimi... EmptyPaz Şub. 10, 2008 5:27 pm

Dmi ya bazı insanlar da EVET yazmak yerine YEAP yazıolar ya acaba kim bu.. Very Happy
Brute
LvL 2
LvL 2
Brute

MesajKonu: Geri: 53 Yılda Türkçe'nin Değişimi...   53 Yılda Türkçe'nin Değişimi... EmptyPaz Şub. 10, 2008 9:02 pm

evet ben yapıyorum:)

53 Yılda Türkçe'nin Değişimi...
1 sayfadaki 1 sayfası